1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Corolla i Yaris Cross – po te Toyoty najczęściej sięgają Polacy. Oto ranking po województwach
24 czerwca 2024

Corolla i Yaris Cross najpopularniejszymi modelami Toyoty w Polsce

Ranking po województwach

W 2024 roku Toyota jest liderem polskiego rynku. Potwierdzają to m.in. dane rejestracji – zarówno ogólne, jak i te uwzględniające poszczególne województwa. Yaris Cross to numer 1 wśród klientów indywidualnych. Króluje w 14 z 16 województw. Floty wybierają Toyoty najczęściej w 10 z 16 województw.

Od początku roku Toyota dominuje na polskim rynku. Od stycznia do maja 2024 roku zarejestrowano już 47 488 samochodów osobowych i dostawczych tej marki. Auta Toyoty cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i wśród firm. Zobaczmy, które modele cieszą się największym zainteresowaniem w poszczególnych województwach.

Yaris Cross polskim bestsellerem Toyoty

Segment miejskich crossoverów w Polsce zdominowała Toyota Yaris Cross. Samochód ten był najpopularniejszym modelem wśród klientów indywidualnych – od stycznia do maja 2024 roku osoby prywatne zarejestrowały go w liczbie 4040 egz. Yaris Cross był numerem jeden Toyoty w 14 z 16 województw. Biorąc pod uwagę tylko modele Toyoty, Yaris Cross triumfował w każdym regionie.

W maju 2024 roku klienci indywidualni zarejestrowali 2838 samochodów Toyoty. Yaris Cross był najpopularniejszym modelem marki w 4 województwach – lubelskim, pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim. W województwie lubuskim największą liczbę rejestracji odnotowała Toyota C-HR, a w pozostałych 11 regionach – RAV4.

Firmy stawiają na Corollę

Dominację Toyoty potwierdzają również dane z rynku flotowego. Od stycznia do maja 2024 roku modele Toyoty były najczęściej rejestrowanymi autami w 10 z 16 województw. Bestsellerem była Corolla. Przedsiębiorstwa od początku roku zarejestrowały już 10 108 egz. tego modelu. Był to najczęstszy wybór firm w aż 9 województwach. Tylko w warmińsko-mazurskim większą liczbę rejestracji zanotował Yaris Cross. Biorąc pod uwagę tylko auta Toyoty, w 15 województwach triumfowała Corolla, a w jednym Yaris Cross.

Kompaktowa Corolla jest dostępna w 3 wersjach nadwoziowych– Hatchback, Sedan i TS Kombi. Pojazd jest wyposażony w nowoczesne napędy hybrydowe 5. generacji o mocy 140 i 196 KM, które charakteryzują się nie tylko niskim średnim zużyciem paliwa, ale także niskimi kosztami eksploatacji. Model ten osiąga też bardzo wysokie wartości rezydualne.

W maju 2024 roku firmy zarejestrowały 5491 aut Toyoty. Corolla była najpopularniejszym autem marki w 6 województwach – dolnośląskim, lubelskim, mazowieckim, śląskim, świętokrzyskim, wielkopolskim. W pozostałych 10 regionach triumfował model RAV4.

Zestawienie opracowane przez SAMAR